İskele Mah. Halil Aşkın Cad No:2/A Datça/MUĞLA +90 252 712 41 01 +90 532 396 41 05 info@istinatduvari.com

iCad Konsol

Süresi doldu

Betonarme konsol istinat duvarlarının analiz, dizayn, çizim, raporlama ve metrajını hazırlayan bir paket programdır.
Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen sağ taraftaki menüyü kullanın.

Neden iCad Konsol'u seçmeliyim

Almayı düsündügünüz konsol istinat duvarı yazılımında bu özellikler var mı?

KonsolDinamik Analiz


DBYBHY, TBDY, EC8, BIS ve Mononobe-Okobe yöntemine göre dinamik analiz

KonsolTabakalı Zemin Analizi


İstenilen sayıda tabaka tanımlanabilir. Tabakalar efektif veya toplam gerilme yöntemi ile analiz edilebilir. Sükunetteki durum dikkate alınabilir. Sükunetteki durum için farklı yöntemlerle çözüm yapılabilir. Zeminin kohezyonu, adezyonu, duvar-zemin sürtünme açısı dikkate alınabilir.

KonsolFarklı basınç katsayı yöntemleri ile analiz


Kullanıcı aktif durum için Coulomb, Rankine, Caqout-Kerisel ve Muller Breslau yöntemleri ile
Pasif durum için Coulomb, Rankine, Caqout-Kerisel, Sokolovski yöntemleri ile 
Sükunetteki durum için Jacky, Danimarka, Aşırı Konsodilasyon ve Kohezif yöntemleri basınç katsayılarını hesaplatabilir.

Konsol

 Yaklaşık Maliyet Hesabı


Bayındırlık’ın 2013 poz fiyatlarına göre kazı, dolgu, beton, demir (ince,kalın), kalıp, iş iskelesi gibi bir çok kalem yazılım tarafından otomatik hesaplanıp istinat duvarının maliyeti elde edilir. Kullanıcı kendi pozlarını tanımlayabilir veya hazır pozları kullanarak yeni iş kalemleri ekleyebilir. Detaylı bilgi için istinat duvarı yaklaşık maliyet hesabı

Konsol

 Su Etkisi


Duvarın arkasında ve önünde su tanımlanabilir. Duvar önündeki su zeminin içerisinde veya üzerinde olabilir. Suyun kaldırma kuvveti ve gerilme çatlağı dikkate alınarak analiz yaptırılabilir. Yüzdürme kontrolü yaptırılabilir.

Konsol

Sürşarj Yükleri


İstenilen   sayıda   yayılı  yük  ,  şerit yük  ,  trapez   yük ,  çizgisel    yük  , yamuk yük, rampa yük, üçgen yük ve noktasal yük tanımlanabilir.

Konsol

 Taşıma Gücünün Hesabı


Terzaghi, Hansen, Mayerhof veya Vesic yöntemlerine göre zemin taşıma gücünün ve zemin emniyet gerilmesinin hesabı yaptırılabilir. Daha fazla bilgi için iCad Zemin Taşıma Kapasitesi Hesap Modülü

 

Konsol

Stabilite Analizleri


Statik ve dinamik durumlar için kayma , devrilme , zemin taşıma kapasitesi,toptan göçme analizi, oturma ve dönme açısı hesabı yaptırılabilir.

Konsol

 Betonarme Dizayn


TS500, DBYYHY, ACI 318-11 ve BS8110 göre betonarme dizaynı. Sürtünme kesmesi hesabı, çatlak genişliği hesabı. N & M diyagramı çizimi yaptırılabilir.

 

Konsol

 Farklı Geometri


L, Ters L ve T şeklinde, hafifletme konsollu, taban plağında diş olan, taban ankrajlı, temel ve perde plağına eğim verilebilen konsol istinat duvarları modellenebilir.

Konsol

 Raporlama


Grafiklerle desteklenmiş, anlaşılır rapor desteği. Sunulan raporlar; detaylı rapor, özet rapor, toptan göçme analizi raporu, zemin emniyet gerilmesi raporu, metraj raporu yaptırılabilir.

 

Konsol

Çizim


Duvar genel geometrisi, donatı şeması, temel ve perde gövde plağının otomatik çizimi. Opsiyonel olarak barbakan , drenaj borusu ,  tıkanmayı   önleyen  malzeme, geçirimsiz tabakanın ve iş derzinin otomatik çizimi yaptırılabilir.